...

Solidarni razem! Wspieramy Ciebie i Twoją organizację w czasie kryzysu.

Wojna w Ukrainie to sytuacja, która w niezwykle silny sposób wpływa na nasz stan emocjonalny. Rośnie poziom stresu, pojawia się lęk, niepokój, czy nawet ataki paniki. W obliczu wojny nasze bezpieczeństwo psychologiczne jest naruszone, a doświadczanie skrajnych emocji staje się czymś naturalnym.

flaga ukrainy

Nasze reakcje są tym silniejsze, że sytuacja, z jaką mierzymy się obecnie przyszła w chwili, gdy jesteśmy osłabieni emocjonalnie doświadczeniami pandemii.

Wciąż wiele osób nie nauczyło się funkcjonowania w świecie ciągłej zmiany, a wydarzenia, takie jak wojna tuż za granicami naszego kraju, to kolejny czynnik, który wprowadza w nasze codzienne życie niepokój, niepewność i obawy.

Coraz więcej z nas, nawet jeśli nie zdaje sobie z tego sprawy, żyje w ciągłym napięciu. Towarzyszą nam bezradność i bezsilność, które obecna sytuacja tylko pogłębia – nie wiemy przecież co będzie, nie umiemy przewidzieć nawet w perspektywie kilku dni.

Instytut One wspiera

Przeciwdziałając powstaniu traumy, potrzebna jest natychmiastowa reakcja, aby napięcia natury psychiczno-emocjonalnej nie nasilały się, ale znajdowały ujście i wsparcie na pierwszym etapie.

Dlatego też Instytut One przygotował szereg działań, których celem jest wsparcie psychologiczne pracowników i ich rodzin w obliczu obecnych, trudnych doświadczeń i kryzysu.

Odpowiadamy na realne potrzeby

W Instytucie One stawiamy na elastyczność. Naszym celem jest precyzyjna i skuteczna odpowiedź na potrzeby konkretnej grupy odbiorców, dlatego tematykę i formułę wsparcia szybko dostosowujemy do aktualnych potrzeb Twojego zespołu.

Monitorujemy i reagujemy

Sytuacja rozwija się dynamicznie i z każdym kolejnym tygodniem może pojawić się potrzeba zaadresowania nowych tematów i wątków w kontekście wsparcia emocjonalnego. Jesteśmy tego w pełni świadomi, dlatego wraz z naszymi ekspertami pilnie obserwujemy i analizujemy potrzeby, które wymagają zaadresowania – tak, by zminimalizować potencjalne straty emocjonalno-psychiczne jednostek, zespołów i całej organizacji.

Wspólnie z naszymi ekspertami zdefiniowaliśmy obszary, które obecnie wymagają pilnego zaopiekowania:

Lęk, stres, niepokój, bezradność i bezsilność - to emocje, które towarzyszą nam od kilku dni w sposób nasilony. Powiemy, jak sobie z nimi radzić, po jakie działania można sięgnąć, aby obniżyć poziom lęku, jak kontrolować nasze emocje.

Wielu z nas wciąż nie przyzwyczaiło się do życia w świecie VUCA, w ciągłej zmianie. Podpowiemy, jak oswoić tę sytuację i jak radzić sobie z lękiem w obliczu niemożliwości zaplanowania działań.

Pokażemy ćwiczenia i techniki, po które można sięgnąć w sytuacji stresowej, w obliczu nasilonego lęku. Wskażemy, jakie codziennie nawyki pozwolą budować przestrzeń spokoju i uwalniać negatywne, trudne emocje.

Według statystyk atak paniki to jedno z najczęściej występujących zaburzeń emocjonalnych w sytuacji podwyższonego stresu, tym bardziej warto wiedzieć, czym tak naprawdę jest, jak się objawia, jak sobie z nim radzić, a także jak reagować w sytuacji ataku paniki innej osoby.

Wojna to niezwykle trudna sytuacja dla dorosłych, a tym bardziej niezrozumiała jest dla dzieci. Nie należy jednak unikać tego tematu, a rozmawiać. Warsztat dla pracowników-rodziców, którzy chcą wiedzieć, jak mówić swoim dzieciom o wojnie, trudnych emocjach i zagrożeniu.

Wojna, która dotknęła naszych wschodnich sąsiadów oddziałuje na naszą psychikę i wpływa na jakość pracy. Wszyscy jesteśmy narażeni na negatywne skutki traumy.  Potrzebujemy więc poznać mechanizm działania traumy, aby móc się przed nią bronić i znaleźć odpowiednie sposoby reagowania umożliwiające pracę w trudniejszych niż dotychczas warunkach.

Warsztat dla liderów, menedżerów, którzy zarządzają zespołem w czasach napięcia i zagrożenia wojną. Efektywność i wydajność zespołu, motywacja do działania, stan emocjonalny pracowników i jego wsparcie, rozpoznanie potrzeb poszczególnych grup pracowników – to tylko niektóre z obszarów, w jakich powinna zadziałać organizacja.

Dla wielu firm dużym wyzwaniem jest obecnie relacja z pracownikami pochodzącymi z Ukrainy, którzy mimo, że setki kilometrów od ojczyzny w sposób szczególny przeżywają obecną sytuację, obawiają się o rodziny i bliskich, którzy zostali na miejscu.  Zaadresujemy ich najważniejsze potrzeby emocjonalne, podpowiemy, jak należy ich wspierać, zarówno z perspektywy organizacji, jak i współpracowników.

Ciągłe doniesienia z Ukrainy, szum informacyjny, FOMO i rozpraszacze (telewizja/radio w pełni dostępne na home office, powiadomienia social media) - to wszystko utrudnia skupienie. Podpowiemy jak mimo obecnej sytuacji i niepokoju emocjonalnego zachować efektywność, motywację i kreatywność.

Wielu Polaków zdecydowało się przyjąć pod swój dach osoby uchodźców z Ukrainy. To duże wyzwanie nie tylko organizacyjne, ale także emocjonalne. Przedstawimy porady, jak budować relacje z nowymi domownikami, jak wspierać ich psychicznie, jak rozmawiać o doświadczenia wojny.

Polacy aktywnie i na różne sposoby ruszyli do pomocy uchodźcom. To piękny gest, jednak bliskie spotkanie z ich historiami, może okazać się przytłaczającym emocjonalnie doświadczeniem. Podpowiemy, jak zachować równowagę między wsparciem innych, a troską o własne potrzeby i emocje.

Obserwujemy sytuację w Ukrainie i widzimy zagrożenie - u naszego progu jest wojna. Jak pokazują nasze badania ogromna liczba mężczyzn odczuwa lęk związany z powołaniem do wojska i koniecznością walki. Kobiety obawiają się o swoich partnerów, ojców swoich dzieci, przyszłość rodziny. Porozmawiamy, jak z tym lękiem sobie radzić.

Twoi pracownicy mają pytania?

Zorganizuj forum z ekspertem, podczas którego omówimy kontekst psychologiczny, w którym jesteśmy obecnie oraz przekaże najważniejsze sposoby i strategie radzenia sobie z lękiem i trudnymi emocjami, a przede wszystkim odpowie na pytania pracowników zadawane anonimowo na czacie.

Możemy także przygotować transkrypcję spotkania do dalszego wykorzystania w ramach wsparcia pracowników.

Nie czekaj. Skontaktuj się z nami już dzisiaj!

W obliczu obecnej, niecodziennej sytuacji nasz specjalny zespół analizuje potrzeby i wskazuje firmom najskuteczniejsze i najbezpieczniejsze praktyki w obszarze przeciwdziałania kryzysowi psychicznemu. Działamy szybko i skutecznie.

Newsletter

Dołącz do nas i otrzymuj powiadomienia i newsy na temat Instytutu One.

KONTAKT

one@instytutone.pl

Instytut One Sp. z o. o.
ul. Fabryczna 9 lok. 3
00-446 Warszawa

NIP: 7011019627
Regon: 0000882376

Copyright Instytut One © 2022 – All Rights Reserved.

Optimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.